Medicta Uroda Twarz Jak pozbyć się zmarszczek?

Jak pozbyć się zmarszczek?

7 min czytania
0
7
zmarszczki

Mimika jest nieodłącznym elementem naszego codziennego funkcjonowania. Jednak skutkiem takich działań są zmarszczki, które pojawiają się z biegiem czasu na naszej twarzy. Zmarszczki są podłużnym zagłębieniem na skórze, a ich powstawanie zależne jest od wieku.

Czym są zmarszczki?

Zmarszczki charakteryzują się podłużnymi wgłębieniami na powierzchni skóry. Ich umiejscowienie zależne jest od wieku oraz predyspozycjami genetycznymi. Takie wgłębienia powstają w wyniku intensywnej pracy mięśniami twarzy. Skóra pracuje w sposób kurczący oraz rozkurczający, co stopniowo prowadzi do powstawania zmarszczek.

Stan naszej skóry jest przede wszystkim zależny od naturalnych zmian, które występują w naszym organizmie. Wszystko wynika z objawów starzenia się bądź przechodzi genetycznie. Nasza skóra z czasem staje się osłabiona, co prowadzi do wolniejszej regeneracji, traci ona również zdolność odbudowy. Co ważniejsze, czas prowadzi do utraty dwóch kluczowych składników jakimi są elastyna oraz kolagen.

Oprócz predyspozycji genetycznych oraz wieku, powstawanie zmarszczek zależne jest również od prowadzonego przez nas trybu życia, odżywiania czy pielęgnacji skóry. Istotne jest również to, czy w naszym codziennym życiu pojawiają się papierosy bądź częste spożywanie alkoholu.

Sposoby pozbycia się zmarszczek

Mimo że zmarszczki niezwykle trudno usunąć, ponieważ jest to proces długotrwały, istnieje kilka sposobów aby zapobiec występowaniu zmarszczek lub aby je wygładzić.

  • Ochrona przeciwsłoneczna – główną przyczyną występowania zmarszczek jest promieniowanie słoneczne. Zaleca się stosowanie kremów z filtrem nawet w okresie, kiedy nie ma zbyt wielkiego nasłonecznienia. Zauważmy, że części ciała, które starzeją się najszybciej (ręce, twarz, szyja) są najbardziej oraz najczęściej narażane na działanie promieni słonecznych.
  • Witamina A – stosowanie kremów z witaminą A będzie świetnym pomysłem w celu zapobiegania lub wygładzania zmarszczek. Właściwością takiego kremu jest m.in. przyśpieszona regeneracja skóry.
  • Kremy pod oczy – skóra pod oczami jest niezwykle cienka oraz delikatna, co prowadzi do częstego występowania zmarszczek na tym obszarze. Obecnie wiele gabinetów oferuje skuteczne zabiegi na tę część twarzy, jednak najlepiej zacząć od odpowiednich preparatów, które powinny być dostosowane do naszego typu skóry oraz wieku.

Zabieg odmładzania skóry

Naturalną oraz skuteczną metodą na pozbycie się niechcianych zmarszczek jest zabieg z użyciem Nano Tłuszczu. Sprawdza się on nie tylko w wypełnianiu zmarszczek, ale także w modelowaniu ciała. Jest to rozdrobiona tkanka tłuszczowa, którą przeszczepia się do wymagających miejsc na naszym ciele.

Metoda jest naturalna, co sprawi, że efekty nie będą rzucać się w oczy. My natomiast odetchniemy z ulgą, ponieważ w końcu pożegnamy się z niepożądanymi przez nas zmarszczkami, które potrafią przysporzyć wielu kompleksów. Materiał do zabiegu pobierany jest z miejsc zasobnych w tkankę tłuszczową, czyli m.in. brzuch bądź uda. Zawierają one komórki macierzyste, co znacznie przyczyni się do regeneracji skóry.

Przebieg zabiegu oraz jego efekty

Sam zabieg trwa około 30 minut, a wszystko odbywa się w miejscowym znieczuleniu. Więc nie ma tu miejsca na ból. Wszystko rozpoczyna się od pobrania tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha lub ud. Pobrany materiał musi być oczyszczony z wszelkich erytrocytów, martwych komórek, a także nadmiaru płynu. Najważniejsze jest, aby doszło do rozbicia tkanki tłuszczowej na bardzo małe cząsteczki. Ostatnim krokiem jest podskórna iniekcja dobrze oczyszczonej tkanki tłuszczowej.

W miejscu, w którym został wykonany zabieg może pojawić się delikatny obrzęk, który ustąpi na przestrzeni kilku dni. Zabieg daje natychmiastowe efekty wypełnienia zmarszczek. Natomiast sam proces gojenia się oraz regeneracji skóry może potrwać nawet kilka miesięcy. Kolejną zaletą zabiegu jest fakt, że skóra po terapii staje się znacznie rozświetlona oraz zyskuje sporą jędrność oraz prawidłowe jej napięcie. Efekty samego zabiegu utrzymują się nawet do kilka lat.

5/5 - (1 głos)
Comments are closed.

Zobacz także

Sińce i cienie pod oczami. Jak pozbyć się worków pod oczami?

Worki i cienie pod oczami są bardzo częstym problemem natury estetycznej. Ich pojawienie w…