Medicta Uroda Zabiegi kosmetyczne Jak radzić sobie z nadpotliwością w miejscach intymnych?

Jak radzić sobie z nadpotliwością w miejscach intymnych?

6 min czytania
0
3
Nadpotliwość miejsc intymnych

Nadpotliwość, kojarzona jest głównie z okolicą pach, stóp czy dłoni. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których ten problem dotyka okolic intymnych. Jest to jeden z najrzadziej występujących problemów. Jak sobie radzić, kiedy czujemy brzydki zapach? Co zrobić by nasza bielizna był sucha, a nasze samopoczucie było dobre?

Przyczyny brzydkiego zapachu w miejscach intymnych

Nadpotliwość w miejscach intymnych, jest bardzo wstydliwym problemem i ma wiele przyczyn. Dotyka on głównie kobiet, niezależnie od wieku, wymaga przełamania wstydu i udania się do lekarza. Przyczyną brzydkiego zapachu może być:

 • Otyłość
 • Nietrzymanie moczu
 • Miesiączka
 • Zmiany hormonalne
 • Niewłaściwa higiena
 • Używanie bielizny z materiałów sztucznych
 • Upławy
 • Infekcje
 • Aktywność seksualna
 • Przegrzewanie

Używanie wkładek higienicznych, również sprzyja nadmiernej potliwości. Wkładki nie przepuszczają powietrza, dodatkowo mogą podrażniać i uczulać. Aby zdiagnozować problem, warto wykonać kilka badań i wdrożyć odpowiednie leczenie. W przypadku otyłości, może warto pomyśleć o zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. Na co dzień w przypadku podrażnień, które powoduje wilgotność w okolicach intymnych, można zastosować talki i zasypki. Jednak takie rozwiązanie, nie zdaje rezultatu w przypadku dłuższego stosowania.

Leczenie nadpotliwości w miejscu intymnym

Pocenie się ciała jest normalnym zjawiskiem. Każdy z nas się poci, jednak w przypadku zwiększonego pocenia, należy podjąć leczenie. W przypadku infekcji, trzeba zastosować leczenie farmakologiczne. Natomiast w przypadku nadmiernej potliwości okolic intymnych, mamy również możliwość skorzystania zabiegów medycyny estetycznej. W ofercie klinik medycyny estetycznej znajdziemy ofertę leczenia za pomocą toksyny botulinowej. Na czym polega takie leczenie ?

Zastosowanie toksyny botulinowej w miejscu intymnym, ma na celu zablokowanie nerwów, a dokładniej uniemożliwienie wytwarzania nadmiernej ilości potu. Takie leczenie trzeba powtarzać, natomiast z czasem gruczoły potowe przestaną produkować tak duże ilości potu. Sam zabieg wykonuje się za pomocą mikroigły. Preparat zostaje wprowadzony do mięśni usytuowanych w wybranym miejscu pod skórą. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, i może on spowodować mały chwilowy dyskomfort, ale nie powinien boleć. Czas zabiegu to maksymalnie 30 minut.

Zalecenia po zabiegu

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej, potocznie zwanej botoxem, jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, małoinwazyjnym. Jednak należy podkreślić, że powinien być wykonywany przez lekarza, a nie kosmetologa. W okresie rekonwalescencji, nie ma większych przeciwwskazań. W pierwszych dniach po zabiegu, nie zaleca się jedynie wzmożonej aktywności fizycznej, korzystania z basenu oraz sauny. Powinno się również, nie przegrzewać leczonego obszaru. W przypadku wystąpienia siniaków, należy poczekać aż same zejdą.

Efekty i czas ich trwania

Efekty uzależnione są od tego jak szybko, zregenerują oraz odbudują się zakończenia nerwowo – mięśniowe. Zazwyczaj taki proces trwa maksymalnie do 12 miesięcy. Przeciętnie, pacjent przez okres 9 miesięcy, odczuwa znacząca poprawę. Jeżeli problem powróci, zabieg jak najbardziej można powtarzać.

Przeciwwskazania

Aby wykonać zabieg z użyciem toksyny botulinowej, należy odbyć konsultację lekarską. To lekarz, ostatecznie decyduje o możliwości wykonania zabiegu. Jest jednak kilka przeciwwskazań do użycia toksyny botulinowej. Należą do nich:

 • Zaburzenia nerwowo-mięśniowe
 • Uwarunkowanie genetyczne
 • Ciąża oraz okres laktacji
 • Uczulenie na zastosowany preparat
 • Zakażenia oraz infekcje skórne
 • Leczenie krzepliwości krwi
 • Stosowanie niektórych leków

Medycyna estetyczna, coraz częściej daje nam możliwość szybkiego i bezproblemowego leczenia naszych defektów. Warto, zainteresować się zabiegami, które mogą poprawić nie tylko komfort naszego życia, ale także nasze samopoczucie i samoocenę.

5/5 - (1 głos)
Comments are closed.

Zobacz także

Mikrodermabrazja – czyli regeneracja skóry w zasięgu Twoich rąk!

Mikrodermabrazja to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod pielęgnacji sk…