Medicta Uroda Zabiegi kosmetyczne Laser frakcyjny – czym jest, jak wygląda zabieg i jakich efektów można się spodziewać?

Laser frakcyjny – czym jest, jak wygląda zabieg i jakich efektów można się spodziewać?

7 min czytania
0
41
laser frakcyjny

Laser frakcyjny CO2 jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów zarówno w medycynie estetycznej, jak i w dermatologii. Zastosowanie lasera frakcyjnego, pozwala w szybki sposób odmłodzić skórę, pozbyć się przebarwień a także zniwelować blizny czy rozstępy.

Laser frakcyjny CO2 – czym właściwie jest?

Laser frakcyjny CO2, to urządzenie które wykorzystywane jest do zabiegów regenerujących skórę. Całe działanie regeneracyjne, opiera się na ablacji, czyli kontrolowanym usunięciu zewnętrznych warstw naszego naskórka. Zastosowana wiązka lasera frakcyjnego, w szybki sposób dociera do kilkudziesięciu punktów, powodując mikrokolumny uszkodzeń. Tak powstałe uszkodzenia stymulują  komórki skóry oraz naskórka do szybkiej regeneracji.

Kiedy warto zastosować laser frakcyjny CO?

Zabieg laserem frakcyjnym CO2,  jest zabiegiem bezpiecznym, ze względu na brak naruszeń całej struktury skóry. Niewielkie nakłucia mają tylko 2-3 mm głębokości, a efekty takiego zabiegu są zdumiewające. Warto również zaznaczyć, iż laser frakcyjny bardzo rzadko powoduje skutki uboczne, a okres rekonwalescencji jest szybki. Laser frakcyjny CO2 można zastosować gdy:

 • Chcemy wygładzić widoczne zmarszczki
 • Zmagamy się z bliznami lub przebarwieniami
 • Pragniemy odmłodzić wygląd naszej skóry
 • Zmagamy się z brakiem jędrności skóry
 • Posiadamy nieestetyczne rozstępy
 • Chcemy zniwelować zmiany skórne

Warto wspomnieć, iż zabiegi laserem frakcyjnym najlepiej wykonywać jesienią, a w okresie letnim w odpowiedni sposób przygotować do tego zabiegu skórę, stosując odpowiednie kosmetyki. Dobrym wyborem będą kwasy oraz retinol.

Jak wygląda zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2?

Zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego poprzedzony jest wizytą z lekarzem medycyny estetycznej.  Taka wizyta jest konieczna, aby omówić przebieg, efekty, możliwe skutki uboczne czy zalecenia pozabiegowe. Lekarz podczas takiej wizyty, jest również w stanie, określić nam czy nasze oczekiwania, są adekwatne do efektów które możemy uzyskać decydując się na zabieg. Podczas takiej wizyty, lekarz również poinformuje nas, jak przygotować się do zabiegu. Przed zastosowaniem wiązki lasera frakcyjnego, nie wolno stosować peelingów oraz innych zabiegów złuszczających. Konieczne jest również odstawienie retinoidów, kwasów a nawet picie ziół.

Sam zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry,  oraz zastosowania znieczulenia miejscowego w postaci specjalnego kremu. Zastosowanie takiego kremu zapewnia komfort pacjenta. Kolejnym krokiem jest ustawienie odpowiednich parametrów urządzenia. Zabieg laserem frakcyjnym CO2 opiera się tylko na kierowaniu wiązki lasera z urządzenia, na wybrany fragment ciała.  Podczas zabiegu możemy odczuwać delikatne mrowienie.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta. Mogą również pojawić się delikatne przekrwienia oraz przebarwienia. Jest to naturalna reakcja organizmu, która nie powinna powodować obaw. Proces gojenia może trwać nawet 7 dni.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Pomimo iż zabieg z użyciem lasera frakcyjnego jest bezpieczny, istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Do takich przeciwwskazań zaliczamy:

 • Ciąże i okres laktacji
 • Stosowanie retinoidów
 • Infekcje bakteryjne lub wirusowe
 • Nowotwór skóry
 • Dermatozy – łuszczyca. Liszaj, ATZ
 • Stosowanie peelingów chemicznym
 • Mocna opalenizna
 • Tendencja do bliznowców

Jakie efekty można osiągnąć stosując laser frakcyjny CO2?

Na efekty zabiegu należy poczekać. Zazwyczaj jest to okres 3 – 4 tygodni, i jest to czas gojenia i regeneracji skóry. Pacjenci jednoznacznie twierdzą, że nawet po 1 zabiegu można uzyskać małe efekty, jednak zalecamy aby takich serii odbyć więcej, i uzyskać jak najlepsze efekty.  Elastyczna, gładka, promienna skóra to tylko kilka z wielu zalet jakie uzyskamy dzięki zastosowaniu lasera frakcyjnego CO2.

Po zabiegu należy również odpowiednio dbać o skórę, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Konieczna jest odpowiednia pielęgnacja – stosowanie SPF, kremów nawilżających. Nie zaleca się korzystania z sauny, basenów, solarium czy gorących kąpieli. Picie alkoholu jest również zabronione.

5/5 - (1 głos)
Comments are closed.

Zobacz także

Jak radzić sobie z nadpotliwością w miejscach intymnych?

Nadpotliwość, kojarzona jest głównie z okolicą pach, stóp czy dłoni. Niestety, zdarzają si…