Tlen jest składnikiem niezbędnym do życia dla organizmu. Bierze udział w każdym procesie, który zachodzi w komórkach, tkankach i narządach. Czy można dostarczać więcej tlenu, żeby wspomagać funkcje organizmu? Z pomocą może przyjść zabieg oxybrazji.
Czym jest oxybrazja?
Oksybrazja to peeling wodno-tlenowy. Zabieg kosmetyczny wykorzystywany w procesach regeneracji blizn, uszkodzeń skóry po trądziku, samego trądziku, przebarwień, a nawet łuszczycy. Silnie złuszcza naskórek, w efekcie zmuszając skórę do regeneracji.
Jak działa oxybrazja?
Oxybrazja to głównie tlen i sól fizjologiczna. Za pomocą urządzenia, które przypomina długopis, pod wysokim ciśnieniem wtłaczamy sól z tlenem, w efekcie czego odrywamy obumarły naskórek pozostawiając skórę jak nową. Wraz z naskórkiem pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń skóry.
Zabieg ma charakter peelingu nie mechanicznego, dzięki czemu możemy go wykonać nawet przeddzień ważnej dla nas uroczystości. Nie zostawi żadnych śladów a wręcz przeciwnie, skóra będzie wyglądać świeżo i promiennie. Jest też zabiegiem który, można wykonywać przez cały rok, również latem w przeciwieństwie do peelingu kwasowego.
Efekty i działanie
Efekt i ilość powtórzeń zabiegu jest uzależniona od problemu, z jakim zmaga się skóra. Jeżeli skóra ma tendencję do przetłuszczania się, przez co jest bardziej podatna na zanieczyszczenia, najlepsze będzie skorzystanie z kilku zabiegi w niedługich odstępach. Proces gojenia blizn jest bardzo złożony, pomocne mogą okazać się produkt w formie ampułek, które wtłacza się w skórę przy wykonywaniu oxybrazji. Wspomaga to efekt całego zabiegu, jak i proces gojenia się blizn, ale tu również dobrze jest wykonać serię. Jeśli skóra nie ma większych problemów, a jedynie brakuje jej blasku i zdrowego wyglądu, efekt po zabiegu jest widoczny natychmiastowy.
Przeciwwskazania do zabiegu oxybrazji
Niestety, jak każdy zabieg kosmetyczny, posiada przeciwwskazania do jego wykonania. Takimi podstawowymi przeszkodami do wykonania oxybrazji jest zły stan zdrowia oraz:
- cukrzyca
- ciąża
- gorączka
- stan zapalny/ropny skóry
- jeżeli jesteśmy w trakcie terapii trądzikowej lekami o charakterze retinoidalnym, konieczne jest odczekanie
- ogólne infekcje skóry
Oxybrazja jako pomoc dla skóry głowy
Skalp, czyli skóra głowy jest bardziej delikatna niż nasza cera. Często problemy z włosami są poprzedzone problemem ze skórą głowy. Oxybrazja będzie bardzo pomocna w tego typu przypadkach. Jeśli włosy już wypadają, a skóra jest wrażliwa, przetłuszcza się lub nawet łuszczy, prawdopodobnie brakuje jej składników odżywczych. Tlen pobudza krążenie skalpu, a sól fizjologiczna oczyści obumarły naskórek. Mieszki włosowe będą miały przestrzeń do wzrostu oraz zostaną odpowiednio dotlenione. Jeżeli skóra głowy jest zanieczyszczona powierzchniowo, wystarczy wykonać jeden zabieg oxybrazji aby uzyskać odpowiedni efekt.
Oxybrazja wspomaga procesy leczenie skóry, ale może być też wstępem do innego rodzaju zabiegów, już bardziej ukierunkowanych. Wspomaga wchłanianie substancji aktywnych, przez co wachlarz możliwości zabiegu jest szeroki.